top of page
Produkt_wizytowka_Google_TREND_plus_BRAND.png

Wizytówka Google

Jeśli prowadzisz lokalny biznes  - jesteś szklarzem, fryzjerem, masażystą... albo masz warsztat samochodowy, wypożyczalnię, salon kosmetyczny lub prowadzisz restaurację - wizytówka Google to dla Ciebie must-have! Nie ma tańszego i lepszego sposobu na promocję małych firm usługowych.

Wizytówka działa jak poczta pantoflowa, wirtualny szyld, reklama w lokalnej gazecie i uproszczona strona internetowa - wszystko razem, w bardzo przejrzystej formie, którą można zarządzać w Mapach Google lub w Wyszukiwarce Google na smartfonie lub komputerze.

Dzięki Wizytówce można przyciągać i zachęcić do kontaktu klientów, gdy szukają firmy, produktów lub usług w Google. Profil firmy zapewnia widoczność w internecie, pozwala publikować zdjęcia i filmy oraz prezentować ofertę produktów i/lub usług

Profesjonalna wizytówka potrafi wygenerować spore zainteresowanie klientów oraz zwiększyć widoczność lokalnej firmy w wyszukiwarce Google i Mapach Google, co skutkuje wyższą sprzedażą usług i produktów.

Dlaczego Twoja firma powinna mieć wizytówkę w Google?

Zastanów się jak Ty szukasz kwiaciarni, kosmetyczki lub mechanika...? Zazwyczaj chwytasz za telefon, otwierasz Google i wyszukujesz "kwiaty Poznań", "rzęsy Puszczykowo, "mechanik Luboń", itd. Około 90% konsumentów poszukuje lokalnych firm za pośrednictwem wyszukiwarki Google! Jakie informacje podsuwa Ci wtedy Google? Na górze strony wyszukiwania pojawiają się linki do stron sponsorowanych, a zaraz pod nimi (lub w panelu po prawej stronie) Google prezentuje mapkę z zaznaczonymi w Twojej okolicy czerwonymi pinezkami. Te pinezki to właśnie oznaczone w Mapach Google profile firm, czyli wizytówki Google. Pod mapką zaproponowane są 3 wizytówki, które są najlepiej dopasowane do Twojego wyszukiwania oraz lokalizacji. 

To algorytmy Google decydują, które wizytówki są wyświetlane w wyszukiwarce Google i wybierają te profile, które są wiarygodne, kompletnie uzupełnione i aktywnie prowadzone. 

Wizytówka Google zapewni Ci widoczność w internecie, więcej klientów  i wyższy przychód dla Twojej firmy, pod warunkiem, że zaprezentujesz się na niej zgodnie z zasadami Google i w sposób atrakcyjny dla klientów.  Poprawnie skonfigurowana wizytówka Google to podstawa do osiągnięcia sukcesu Twojej firmy.

Przykłady zrealizowanych wizytówek Google z różnych branż

Jeśli nie masz jeszcze wizytówki Google i nie wiesz jak dodać firmę do Google lub boisz się popełnić błąd przy konfiguracji - zapraszam do kontaktu. Pomogę Ci uzupełnić i zoptymalizować wizytówkę na konkretnym obszarze działania, napiszę opis firmy i usług oraz pokażę w efektowny sposób Twoje usługi lub produkty. Jeśli nie masz własnych zdjęć firmy, zespołu i oferty - przyjadę na sesję zdjęciową. Sprawię, że Twoja wizytówka będzie się wyróżniała spośród konkurencji i przyciągnie nowych klientów.

Jeśli od dawna prowadzisz wizytówkę Google, ale ma ona gorszą pozycję wyszukiwania niż profile Twojej konkurencji - pomogę Ci uzyskać lepszą widoczność i sprawię, że Twoja wizytówka będzie atrakcyjna wizualnie i przyciągnie klientów - od lat specjalizuję się w konfiguracji i prowadzeniu wizytówek Google. Podpowiem Ci, jak skutecznie pozyskiwać opinie klientów i jak na nie odpowiadać, przygotuję serię wpisów reklamowych i już w pierwszym miesiącu poprawię widoczność Twojej wizytówki.

Wizytówka Google - etapy współpracy

  1. Zaczynamy od rozmowy, ponieważ muszę poznać Twoją firmę, branżę i konkurencję. 

  2. Kolejny etap to założenie wizytówki i jej weryfikacja przez Google (do 14 dni) lub jeśli już posiadasz wizytówkę - dodanie mnie jako managera na wizytówce, tak abym miała do niej dostęp . 

  3. Następnie profesjonalnie konfiguruję i uzupełniam wizytówkę Google oraz publikuję na niej produkty, zdjęcia, opis firmy i świadczonych usług oraz przygotowuję wpisy (tzw.  aktualności) 

  4. Integralną częścią usługi jest nauczenie mojego klienta, jak ma samodzielnie prowadzić, aktualizować i rozwijać wizytówkę Google. Wszystkich moich klientów szkolę z jej edytowania, dodawania zdjęć i promocji, odpowiadania na opinie i wiadomości od klientów oraz analizowania statystyk. 

  5. Po stworzeniu profesjonalnej Wizytówki i szkoleniu wystawiam fakturę VAT.

  6. Przez 12 m-cy od rozpoczęcia współpracy zachowuję dostęp do Wizytówki i bezpłatnie pomagam w sytuacjach kryzysowych (np. negatywne opinie) oraz przy konfiguracji promocji i reklam. 

  7. Pamiętaj, że zbudowanie profesjonalnej wizytówki, jej optymalizacja i wypozycjonowanie w Mapach Google oraz wykreowanie spójnego wizerunku lokalnej marki to działania trwające od 2 do 6 miesięcy w zależności od branży, ale pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu.

Jak mogę Ci pomóc? Napisz! 

Dziękuję za przesłanie!

bottom of page