top of page

Kreowanie marki - tworzenie spójnego wizerunku w internecie

Czy mała, lokalna firma usługowa potrzebuje silnej marki? Tak, jeśli chce być rozpoznawalna, unikatowa i niezastąpiona dla swoich klientów. Pomyśl… z kim jesteś bardziej związany - z ulubioną fryzjerką z osiedla, która zna każdy niesforny włos na Twojej głowie czy z globalną marką, której szampon używasz… Wydaje mi się , że trudniejsza do zastąpienia byłaby dobra fryzjerka :)

Czy zatem mała firma świadcząca lokalne usługi może zaistnieć w głowach klientów i zyskać ich lojalność? Oczywiście!!! Zwłaszcza, jeśli świadczysz swoje usługi z pasją, a każdy Twój klient jest traktowany indywidualnie i wyjątkowo! Firma, która wyróżnia się fachowym podejściem i zaangażowaniem zawsze zdobędzie zaufanie i lojalność klientów.

A jeśli chcesz być rozpoznawalny w Google i mieć zapełniony do granic możliwości grafik - zadbaj o wizerunek Twojej marki, zarówno w firmie, jak i w internecie. Twoje logo, wizytówki, szyld nad wejściem, oznakowanie na firmowym aucie… to wszystko elementy, które tworzą Twoją markę i muszą być one spójne z tym, jak prezentujesz się w internecie. Dbaj o to, aby w social mediach również pojawiał się Twój logotyp, aby na stronie internetowej i Wizytówce Google znajdowały się zdjęcia i materiały, które pokazują Ciebie i Twoją firmę, a informacje zamieszczone w porównywarkach i bazach firm zawsze były aktualne i rzetelne

Profesjonalny i spójny wizerunek Twojej firmy w internecie może przynieść Ci wiele korzyści. Przede wszystkim pomoże Ci w dotarciu do klientów, a tym samym zwiększy sprzedaż i zyski finansowe. Dobry wizerunek marki, poparty rekomendacjami klientów, wpływa na Twoją renomę i większe zaufanie do Twojej firmy. A przecież nie jesteś jedyną firmą w mieście i konkurencja nie śpi. 

 

Przykład identyfikacji wizualnej marki "TWOJE STOPY"

Wykreowanie silnej lokalnej marki nie wymaga potężnych budżetów, a przede wszystkim szerokiego spojrzenia na faktyczną pozycję Twojej firmy na marketingowej mapie rynku i spójnych, konsekwentnych działań w internecie. Nie musisz być wszędzie, nie zawsze potrzebujesz Facebooka, Instagrama, Pinteresta i wszystkich pozostałych social mediów, nie musisz być obecny we wszystkich bazach firm, ani też wydawać wszystkich zarobionych pieniędzy na Google Ads…

ale:

  • najważniejsze, żebyś wiedział, gdzie (w jakich kanałach i na jakich portalach) Twoja marka musi być widoczna i konsekwentnie prezentował się zawsze według jednego, charakterystycznego klucza wizualnego, który będzie dla Ciebie jak druga skóra. 

  • musisz być świadomy mocnych stron Twojej marki, znać jej osobowość i regularnie budować swoją pozycję i internecie -  działaj cyklicznie i wytrwale w tych kanałach, w których zdecydowałeś się komunikować z Twoimi Klientami. Zbudowanie marki wymaga czasu i konsekwencji!

  • musisz znać swoich Klientów i nauczyć się patrzeć na swoją markę ich oczami.

To da Ci mocną pozycję w lokalnych wyszukiwaniach w sieci i pozwoli się wyróżnić na tle konkurencji.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w kreowaniu Twojej marki - z chęcią podzielę się moją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami, a razem na pewno osiągniemy sukces - zbudujemy profesjonalny wizerunek, solidną reputację, zaufanie klientów i wysoką pozycję w Mapach Google. Staniesz się najbardziej rozpoznawalną marką w okolicy!

Projektuję kompleksową identyfikację wizualną marki poczynając od projektu logo, wizytówki, szaty opakowań lub gadżetów, aż po wszelkie materiały firmowe, które potrzebne są do codziennego prowadzenia biznesu, a które to finalnie mają stanowić czytelny i spójny wizerunek firmy, np. oznakowanie budynku i floty, stroje firmowe, ulotki i vouchery dla Klientów. Równocześnie projektuję strony internetowe, konfiguruję wizytówkę Google, przygotowuję materiały na social media - dbam o to, by całość była spójna i konsekwentna oraz charakterystyczna dla marki.

Oryginalny, spójny, profesjonalny wizerunek Twojej marki jest świadectwem jakości, a inwestycja w jakość procentuje przez lata.

Przykład identyfikacji wizualnej wypożyczalni samochodów

bottom of page