top of page

Projektowanie showroomów i ekspozycji firmowych oraz materiałów POS

Moją pasją jest projektowanie salonów firmowych, ekspozytorów oraz wszystkich narzędzi, które pozwalają klientowi zapoznać się z ofertą marki. ​Showroomy są bardzo ciekawym zagadnieniem projektowym i wymagają wnikliwej analizy produktów marki oraz umiejętności zaprezentowania ich tak, aby były atrakcyjne dla klienta. W Showroomie musimy zaoferować naszym klientom unikalne doświadczenia – wystrój, spersonalizowana obsługa i serwis, możliwość sensorycznego doznania – te czynniki genialnie działają na zmysły i emocje. Ekspozycja firmowa musi być enklawą w której każdemu odwiedzającemu zapewnimy wyjątkowe, spersonalizowane i zapamiętywalne doświadczenie; to przestrzeń kreatywna, innowacyjna, interaktywna i inspirująca - działająca sugestywnie i sensualne. 

 

Proces projektowania ekspozycji firmowych jest zupełnie odmienny od wnętrz biurowych czy prywatnych. W przypadku showroomów najistotniejszy jest produkt i marka, które trzeba przedstawić w sposób funkcjonalny i estetyczny, tak aby rozbudzić w kliencie pragnienie posiadania i chęć zakupu. Salon firmowy to miejsce umożliwiające rzeczywisty kontakt z produktem - jego obejrzenie, dotknięcie, ocenę i porównanie z ofertą konkurencji. Dlatego też należy poszukiwać nowych rozwiązań, by  przestrzeń showroomu nie była tylko galerią czy muzeum, w którym eksponaty wiszą na ścianie, a miejscem żywej pracy na materiale.

Ważne jest również, aby showroom nie istniał wyłącznie w realu; konieczne jest przeniesienie go do internetu i różnorodne zaprezentowanie - na zdjęciach, materiałach wideo oraz wirtualnych wycieczkach, tak aby wzbudzić zainteresowanie jak najszerszej publiki i równocześnie budować wizerunek marki.  Konsumenci przyszłości będą klientami wielokanałowymi, których nie da się podzielić na tych, którzy kupują tylko online lub tylko offline. Wraz ze wzrostem oferty w e-sklepach i nieograniczoną geograficznie konkurencją obserwujemy sukcesywny spadek lojalności konsumentów. Klienci coraz częściej kupują po prostu tam gdzie im wygodnie i taniej, równocześnie kupują coraz więcej. Wiedząc to, powinniśmy przygotować strategię marketingową i komunikacyjną w taki sposób, aby wykorzystywała ona potencjał wszystkich kanałów sprzedaży, a showroom wykorzystać jako efektywne narzędzia promocji i zwiększenia lojalności klientów wobec marki.

Realizacja, która jest moją dumą - Showroom Komandor

Realizacja, z której jestem dumna - Showroom Komandor

bottom of page